04 Лип

Комунальні підприємства Львова перевірять на відкритість і публічність

Громадські активісти та журналісти із Західної України проведуть моніторинг публічності комунальних підприємств. Зокрема, такий моніторинг буде проведено у Львові та на його основі створено рейтинг публічності комунальних підприємств міста, повідомили учасники проекту.

З 17 по 19 червня громадські активісти зі Львова, Івано-Франківська, Ужгорода, Тернополя, Хмельницького, Луцька та Рівного вивчали особливості та законодавчу базу функціонування комунальних підприємств, аналізували чинні корупційні схеми та можливість виникнення нових.

За підсумками кампанії «Публічність комунальних підприємств обласних центрів західної України як механізм розбудови відкритого врядування» буде розроблено проект рішення про відкритість комунальних підприємств, яке активісти передадуть у місцеві ради та оприлюднять у вільний доступ. Положення розроблятиметься на основі моніторингу та має на меті нівелювати ряд корупційних ризиків, які є у роботі комунальних підприємств.

Вже зараз створено портал, де мешканці Львова можуть оцінити рівень публічності комунальних підприємств, просто зайшовши на сайт www.kprating.info. На сайті, також, знаходитьця інформація про проект, новини проекту, рейтинги публічності КП та Положення про відкритість КП.

Джерело: ТРК Львів

04 Лип

Комунальні підприємства 7 міст Західної України перевірятимуть на публічність та відкритість

З 17 по 19 червня громадські активісти та журналісти з Івано-Франківська, Ужгорода, Тернополя, Львова, Хмельницького, Луцька та Рівного вивчали особливості та законодавчу базу функціонування комунальних підприємств, аналізували чинні корупційні схеми та можливість виникнення нових, при їх роботі під час тренінгу «Публічність комунальних підприємств обласних центрів західної України як механізм розбудови відкритого врядування». Навчання для активістів проводили експерти Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай та Українського національного центру політичних досліджен Іван Лукеря.

Дане навчання відбулось в рамках реалізації проекту “Рейтинг публічності комунальних підприємств” і, власне, стало його першим етапом. Далі активісти з семи міст західної України проводитимуть у своїх містах моніторинг відкритості комунальних підприємств та складатимуть рейтинг публічності комунальних підприємств.

Завершальним етапом буде розробка проекту рішення про відкритість комунальних підприємств, яке активісти передадуть у місцеві ради та оприлюднять у вільний доступ. Положення розроблятиметься на основі моніторингу та має на меті нівелювати ряд корупційних ризиків, які є у роботі комунальних підприємств.

Оцінити рівень публічності КП своїх міст можуть всі користувачі мережі інтернет, просто зайшовши на сайт www.kprating.info . На сайті, також, знаходитьця інформація про проект, новини проекту, найцікавіші прицинденти, виявлені в процесі роботи активістами, рейтинги публічності КП та Положення про відкритість КП.

Джерело: Громадський простір

10 Тра

Рейтинг Публічності Комунальних Підприємств крокує далі.

kp_logoРадо повідомляємо усіх зацкавлених, що після минулорічної публікації “Рейтингу публічності комунальних підприємств міст обласного підпорядкування Івано-Франківської області” було прийняте рішення розширите територію діяльності нашого проекту на західні регіони України. Зокрема, у новому проекті будуть проаналізовані комунальні підприємства обласних центрів Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської та Хмельницької областей. Комунальні підприємства Івано-Франківська, Луцька, Львова, Рівного, Тернополя, Ужгорода та Хмельницького пройдуть процедуру громадського аналізу та публічного голосування, більше того, кожне зазначене підприємство буде проаналізовано згідно нашої методології. Очікуйте результатів та рейтингу вже незабаром!